Kurzy fotografovania vedené profesionálnym fotografom | Online kurzy fotenia | Fotografické kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých | Fotenie nás baví

Kurzy fotografie pre maklérov, Kurzy zrkadlovky a bezzrkadlovky, Fotenie prírody, architektúry, detí, ...

Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania cez internet

Fotokurzy v malých skupinách a Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania

RECENZIA DJI MINI 2 SE

dron pre začiatočníka do 249g

MALÝ VEĽKY DRON PRE ZAČIATOČNÍKA

Takto by som stručne charakterizoval DJI MINI 2 SE. Ani v tejto recenzii nebudem podrobne rozoberať technické parametre. Recenzia je zameraná na moje osobné skúsenosti, ktoré som nadobudol počas testovania. Čo ma zaujalo z pohľadu profesionálneho fotografa, tiež z pohľadu kameramana a zároveň aj bežného užívateľa. Zaujímalo ma hlavne, v čom je tento dron lepší ako model DJI MINI 1. Ten som vlastnil skoro 4 roky, recenziu si môžete prečítať TU.

Hlavné vlastnosti DJI Mini 2 SE:

   • 1/2,3“ CMOS kamera s rozlíšením 12 Mpx s možnosťou fotenia do RAW (DNG)
   • Vysoko sveteľný objektív F2.8 s uhlom záberu 24mm
   • Video 2,7K 30p
   • Inteligentný RTH
   • Doba letu až 31 minút

1. ČO MA NA DRONE ZAUJALO

Model DJI MINI 2 SE je menej vybavená verzia DJI MINI 2, ktorý ponúka už video v rozlíšení 4K 30p verzia SE len 2.7K 30p.

Pre koho je tento dron určený?

Mini 2 SE je skvelá voľba pre začínajúcich pilotov. Či už na fotografovanie, alebo tvorbu videa. Mini 2 SE je malý, ľahký a lacný dron. Aktuálne (4/2024) je cena za základný set 289-299 eur a dostanete dron, jednu batériu a ovládač. Tento dron má veľa spoločného s modelom MINI 1 a MINI 1 SE. Odporúčam si prečítať moju recenziu na DJI MINI 1 a nájdete je TU. Zhrniem hlavne to čo sa mi na MINI 2 SE páčilo a čo chýbalo na MINI 1.

DJI MINI 2 SE má v balení ovládač DJI RC-N1 a ten už nefunguje cez wifi, ako to bolo pri ovládači pre MINI 1 a MINI 1 SE, kde bol výpadok signálu už aj pri 100m vzdialenosti drona od ovládača. Ovládač DJI RC-N1 je vo všetkých ohľadoch lepší. MINI 2 SE je odolnejší voči vetru čo je tiež dôležitý fakt. Maximálny dátový tok pre video u MINI 2 SE je až 100 Mbps tak ako pri MINI 2. Model MINI 1 a MINI 1 SE majú dátový tok pre video len 40Mbps. Fotografie sú v rozlíšení 12 megapixelov a kvalita je dostačujúca. Pokiaľ vlastníte napr. novší Iphone, alebo iný kvalitnejší mobil vrátane fotoaparátov s čipom APS-C alebo FF kvalita fotografií Vás asi sklame. Na bežné použitie je úplne dostatočná a určite odporúčam fotografovať do RAWu (DNG) s nutnosťou vyvolávania fotografií. Video odporúčam točiť do maximaĺneho rozlíšenia 2.7K 30p.

2. ZHRNUTIE

MINI 2 SE je aktuálne to najlacnejšie riešenie v ponuke základných dronov do 250g. Pokiaľ Vás dron v ničom nebude obmedzovať, bude to aktuálne (4/2024) najlepšie riešenie pre každého začiatočníka. Pokiaľ Vám chýba snímanie na výšku, lepšia kvalita fotografiíi a videa vrátane rozlíšenia a stále chcete ušetriť odporúčam DJI MINI 3.

Prajem všetkým bezpečný let a dobré svetlo.

Marek