ONLINE KURZY

FOTOGRAFOVANIA
ÚPRAV FOTOGRAFIÍ

ONLINE KURZ FOTOGRAFOVANIA
začiatočník

Dostaňte fotoaparát a fotografovanie pod kontrolu, aby ste sa mohli lepšie sústrediť na fotenie a mať fotografie podľa svojich predstáv? Neviete ako to dosiahnuť, kde začať a nechcete strácať čas cestou pokus-omyl?
Na automatickom režime to žiaľ nepôjde!

Na tomto online kurze sa zrozumiteľným spôsobom dozviete odpoveď ako fotiť.
Porozumiete lepšie fotoaparátu a nie len jemu. Naučíte sa nevyhnutné a najdôležitejšie základy, tiež ako správne komponovať zábery a ako dostať fotoaparát a hlavne fotografovanie pod kontrolu.
Kurz je vhodný pre začiatočníkov / mierne pokročilých – majiteľov digitálnej zrkadlovky alebo bezzrkadlovky (model a značka fotoaparátu nerozhoduje).

ONLINE KURZ ADOBE LIGHTROOM
CLASSIC

Upravujte fotografie aj hromadne a dokonca jedným klikom. Na kurze sa jednoducho naučíte všetko nevyhnutné na plnohodnotnú a hlavne rýchlu prácu s týmto programom. Adobe Lightroom CLASSIC Vám ušetrí veľmi veľa času za počítačom a ten môžete venovať foteniu. Tento program používam už 10 rokov a odporúčam aj amatérskym fotografom a nie len profesionálom. Ak chcete dostať maximum z dobre nafotených fotografií tak určite v tomto programe.

REFERENCIE
ONLINE KURZ FOTOGRAFOVANIA

V celom kurze je veľmi pekne prehľadne a zrozumiteľne vysvetlená teória k fotografovaniu (pochopenie jednotlivých veličín ovplyvňujúcich výslednú fotografiu (svetlo, clona, čas, ISO), ich vzájomné prepojenie a vplyv na celkový výsledok - princíp fotografovania) aj správnemu nastaveniu vlastnej fototechniky (Nikon, Canon, Sony) pre dosiahnutie lepších výsledkov. Teória je rozdelená do jednotlivých tématických blokov, doplnená názornými inštruktážnymi video vsuvkami pre lepšie pochopenie vysvetľovanej témy.

V celom kurze je teória podložená a vysvetlená aj na množstve krásnych fotiek, s ukážkami, čo sa dá následne ešte z fotky vyťažiť po jej následnom spracovaní v programe Adobe LR. V druhej časti kurzu je blok opäť rozdelený do viacerých tématických kapitol pre jednotlivé fotografické žánre (portrét, fotenie detí, športu, street, ...). Odporúčané nastavenia sú opäť podložené inšpiratívnymi ukážkami z Marekovej fototvorby. Ku každej kapitole je na konci aj fotoúloha – ako si môžem danú tému precvičiť, vyskúšať sám - rozhodne odporúčam vyskúšať, vlastná skúsenosť je neprenosná.

Anna A. (Poprad)

REFERENCIE
ONLINE KURZ ADOBE LIGHTROOM CLASSIC

Kurz zamerany na pracu s programom Adobe Lightroom CLASSIC ma velmi vela naucil a ziskane vedomosti pouzivam v praxi. Nejake zaklady som sice uz mal, ale kurz bol postaveny tak, ze to zvladne aj uplny zaciatocnik. Kurz ma previedol vsetkymi krokmi potrebnymi pre upravu surovej fotky - od importu, cez pokrocilu upravu, az po export. Bol logicky usporiadany a vdaka uvodu som presne vedel, aku kapitolu najdem v akom case videa - a tak som to nemusel pracne hladat (co mi pomohlo ked som sa chcel k niektorym kapitolam este znova neskor vratit).

Naucil som sa mnozstvo pre mna novych ukonov pre co najefektivnejsiu pracu s Lightroomom. Tiez som sa dozvedel prakticke rady. Kurz urcite odporucam kazdemu, co sa chce s odfotenou fotografiou dalej “hrat” a upravovat ju. Investicia do tohto kurzu sa podla mna oplati - kurz som mal po celu dohodnutu dobu k dispozicii online a mohol som si ho kedykolvek znova spustit a doplnit tak svoje vedomosti.

M.H.


ONLINE KURZ FOTOGRAFOVANIA
začiatočník

Kurz je určený pre začiatočníkov / mierne pokročilých. V prípade, že ešte nevlastníte fotoaparát, neváhajte ma prosím kontaktovať ohľadom možnosti bezplatného poradenstva pri výbere fotoaparátu. Ak už nie ste začiatočník, ale potrebujete poradiť (usmerniť), môžete využiť ponuku kurzu na mieru, alebo špeciálnych kurzov realizovaných individuálnou formou aj cez SKYPE. V prípade záujmu ma kontaktujte prosím na fotosuchy@gmail.com, veľmi rád Vám pošlem ponuku na základe Vašich požiadaviek.

NA KURZE SA DOZVIETE:
- čo je clona F
- čo je expozičný čas
- čo je ISO
- základné kompozičné pravidlá
- prečo nepoužívať plno automatický režim fotografovania AUTO
- režimy A/Av, S/Tv, M ich vysvetlenie
- automatické ostrenie a jeho použitie
- čo je korekcie expozície
- ako funguje AUTO ISO
- vysvetlenie RAW vs JPG
- sériové snímanie - prečo je dôležité
- white balance - ako funguje
- meranie svetla
- nastavenie farieb
- pomocná mriežka
- vyberáme objektív

FOTOGRAFUJEME:
- portrét, krajinu, architektúru, deti a rodinu, šport, makro, produkty, street
- panorámu, slnečné lúče, experiment

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ:
- začiatočník (aj úplný)
- mierne pokročilý

INFORMÁCIE:
- kurz je dostupný 24 hodín a 7 dní v týždni
- kurz je možné prehrávať na mobile, tablete, notebooku, počítači
- dĺžka kurzu je 153 minút

Cena kurz:
- prístup ku kurzu na 1 mesiace 9,90 eur
- prístup ku kurzu na 3 mesiace 14,90 eur
- prístup ku kurzu na 6 mesiacov 19,90 eur

Objednávkový formulár na vyžiadanie:
fotosuchy@gmail.com

Online kurz bude pre objednávateľa sprístupnený najneskôr do štyroch dní od prijatia platby v dohodnutej výške na účet poskytovateľa ktorý je uvedený v objednávke služby na vopred stanovené obdobie uvedené v elektronickej objednávke.


ONLINE KURZ ADOBE LIGHTROOM CLASSIC

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ:
- začiatočník (aj úplný)
- mierne pokročilý

INFORMÁCIE:
- kurz je dostupný 24 hodín a 7 dní v týždni
- kurz je možné prehrávať na mobile, tablete, notebooku, počítači
- dĺžka kurzu je 147 minút

SKÚŠOBNÁ PLNÁ VERZIA PROGRAMU:
- vyskúšajte Lightroom zadarmo na 7 dní
- linka na stiahnutie:
https://www.adobe.com/sk/products/photoshop-lightroom/free-trial-download.html

Cena kurz:
- prístup ku kurzu na 1 mesiace 9,90 eur
- prístup ku kurzu na 3 mesiace 14,90 eur
- prístup ku kurzu na 6 mesiacov 19,90 eur

Objednávkový formulár na vyžiadanie:
fotosuchy@gmail.com

Online kurz bude pre objednávateľa sprístupnený najneskôr do štyroch dní od prijatia platby v dohodnutej výške na účet poskytovateľa ktorý je uvedený v objednávke služby na vopred stanovené obdobie uvedené v elektronickej objednávke.


VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY
pre ONLINE KURZY

Obchodné meno: SUZN,s.r.o.
Sídlo: Partizánska cesta 30, 974 01 Banská Bystrica
IČO: 45 911 231
DIČ: 2023133805
Zastúpená: Bc. Marek Suchý - konateľ
Zapísaná: v Obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel: Sro, vložka číslo:19173/S
Tel. číslo: 0948 015 599

Článok I
Úvodné ustanovenia

Tieto Všeobecné obchodné podmienky upravujú práva a povinností súvisiace s nákupom online kurzu (ďalej len „Služieb") na internetovej stránke www.kurzy-foto.sk a www.fotenienasbavi.sk a sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy uzavretej medzi Predávajúcim (prevádzkovateľom na stránke kurzy-foto.sk, fotenie nás baví) a Kupujúcim (ďalej len „VOP“).
Vyplnením objednávkového formulára Kupujúci vyhlasuje, že sa oboznámil s týmito VOP, a že s nimi súhlasí.
Tieto VOP sú prístupné na internetovej stránke www.kurzy-foto.sk www.fotenienasbavi.sk a sú platné a účinné odo dňa zverejnenia.
Článok II
Vymedzenie pojmov

Predávajúcim /Prevádzkovateľom/, Dodávateľom Služieb je spoločnosť SUZN,s.r.o., so sídlom Partizánska cesta 30, 974 01 Banská Bystrica.
Kupujúcim je každý, ktorý si objedná Služby zo stránky kurzy-foto.sk alebo www.foteniemasbavi.sk
Službou je online video, ktoré sa považujú za elektronický obsah.
Objednávka znamená Kupujúcim vyplnený a odoslaný objednávkový formulár Predávajúcemu na mail fotosuchy@gmail.com. Objednávka je Kúpnou zmluvou, na základe ktorej je realizovaný predaj Služieb. Neoddeliteľnou súčasťou Kúpnej zmluvy sú tieto VOP a reklamačný poriadok.
Kúpna cena znamená kúpnu cenu za Službu.
Prístupové údaje znamenajú prístup ku online kurzu.
Článok III
Informácia pre Kupujúceho pred uzatvorením zmluvy

Predmetom zmluvy je dodanie digitálneho obsahu, ktorý nebude dodaný na hmotnom nosiči, preto dáva Kupujúci výslovný a jednoznačný súhlas s tým, aby tento obsah bol dodaný pred uplynutím zákonnej lehoty pre odstúpenie od zmluvy.
Pre odstúpenie od zmluvy platí, že Kupujúci nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom je digitálny obsah (online kurz), pokiaľ nebol dodaný na hmotnom nosiči a bol dodaný s predchádzajúcim výslovnym súhlasom Kupujúceho pred uplynutím lehoty pre odstúpenie od zmluvy.

Článok IV
Proces uzatvorenia Kúpnej zmluvy

Objednávka sa stáva pre Kupujúceho záväznou jej vyplnením a odoslaním v súlade s bodom 2. tohto článku.
a zároveň je Kupujúci povinný po oboznámení sa so Všeobecnými obchodnými podmienkami a podmienkami Ochrany osobných údajov.
Ak Kupujúci súhlasí s cenou za Službu, Všeobecnými obchodnými podmienkami a podmienkami Ochrany osobných údajov, odošle vyplnený objednávkový formulár na mail fotosuchy@gmail.com, týmto sa stáva objednávka záväznou.

Kupujúcemu po odoslaní Objednávky v súlade s bodom 2. tohto článku bude zaslaný potvrdzujúci mail o prijatí objednávky, ktorý sa považuje za faktúru, na základe ktorého je potrebné uhradiť sumu Služby. Jeho súčasťou sú aj informácie k platbe.
Kúpna zmluva je uzatvorená momentom doručenia Objednávky.
Po pripísaní platby za Službu na účet spoločnosti SUZN,s.r.o. budú na e-mail Kupujúceho odoslané prístupové údaje k online kurzu, a to najneskôr do 48 hodín od pripísania platby. Zadaním prihlasovacích údajov je Kupujúci oprávnený využívať uhradené služby po objednanú dobu od dňa odoslania týchto údajov Predávajúcim.
Kupujúci berie na vedomie, že prístup k online videu nemusí byť dostupný nepretržite, a to hlavne s ohľadom na nutnú údržbu hardwarového a softwarového vybavenia predávajúceho alebo hardwarového a softwarového vybavenia tretích osôb.
Kupujúci tiež berie na vedomie, že v prípade porušenia záväzkov vyplývajúcich zo zmluvného vzťahu s Predávajúcim (ako poskytovateľom Služby) vrátane týchto všeobecných obchodných podmienok je Predávajúci oprávnený odstúpiť od zmluvy s Kupujúcim a obmedziť Kupujúcemu prístup k online videu. Predovšetkým je Predávajúci oprávnený obmedziť prístup v prípade, keď užívateľ neoprávnene akokoľvek zasahuje do autorských práv.
Kupujúci berie na vedomie, že online video je optimalizované pre najnovšie verzie desktopových i mobilných operačných systémov a Predávajúci nezodpovedá za prípadné technické problémy spôsobené staršími verziami softvérového i hardvérového vybavenia.
Predávajúci je oprávnený kontaktovať Kupujúceho e-mailom.

Článok V

Autorské práva

1. Kupujúci berie na vedomie, že online video je dielo v zmysle autorského zákona a ako také podliehajú ochrane tohto zákona.

2. Uzavretie kúpnej zmluvy udeľuje prístup na dobu určitú tak, ako je bližšie vyšpecifikované v popise jednotlivých Služieb, a to pre osobné použitie Kupujúceho. Kupujúci v súvislosti s prístupom berie na vedomie, že s ním môže nakladať iba v súlade s autorským zákonom, predovšetkým nie je oprávnený online video kopírovať, ukladať na nosiče, rozširovať, predávať, či inak poskytovať tretím osobám.

3. Kupujúci ďalej berie na vedomie, že pri využívaní služieb (autorských diel) je povinný rešpektovať a dodržiavať platné právne predpisy, predovšetkým autorský zákon a je povinný sa zdržať akýchkoľvek zásahov do autorských práv a práv duševného vlastníctva.

4. Kupujúci berie na vedomie, že za porušenie autorských práv, či iných práv chránených zákonom môže byť stíhaný podľa platných právnych predpisov.

Článok VI
Reklamácia

1. Vzhľadom k povahe predmetu zmluvy je Kupujúci povinný vziať na vedomie, že webový online systém je optimalizovaný pre najnovšie verzie prehliadačov a vyžaduje štandardné hardvérové vybavenie. Reklamáciu teda nie je možné uplatniť v prípade, že nefunkčnosť je spôsobená nedostatočnou technickou vybavenosťou užívateľa.

2. Zakúpené služby je možné reklamovať len v súvislosti s ich webovou nedostupnosťou, nemožnosťou prehrávania zakúpených online videí, pokiaľ technický problém, ktorý nesúvisí s údržbou softvéru a hardvéru, vznikol na strane Predávajúceho. V prípade reklamácie zašle Kupujúci e-mailovú správu s popisom obsahu reklamácie Predávajúcemu. Reklamácie sa vybavujú ihneď, najneskôr však do 30 dní obdrží Kupujúci stanovisko k Reklamácii formou e-mailu.

Článok VII
Využívanie služieb

1. Prevádzkovateľ týmto udeľuje Kupujúcemu nevýhradnú licenciu k využívaniu online videa spôsobom definovaným týmito Obchodnými podmienkami.

2. Predávajúci má právo obmedziť prístup alebo prerušiť ho na dobu nevyhnutne potrebnú z dôvodu údržby alebo opravy webu alebo iného dôvodu na strane Predávajúceho alebo tretej osoby.

3. Kupujúci je povinný dodržiavať pri využívaní služieb platné právne predpisy Slovenskej republiky a Európskej únie. Všetky škody, ktoré by takto Predávajúcemu alebo tretím osobám vznikli, je Kupujúci povinný nahradiť v plnom rozsahu.

4. V prípade porušenie týchto Obchodných podmienok, Kúpnej zmluvy alebo platných právnych predpisov má Predávajúci právo zrušiť prístup Kupujúceho k online videu.

5. Za služby je možné uhradiť bankovým prevodom, ceny služieb sú uvedené v eurách.

Článok VIII

Záverečné ustanovenia

Obchodné podmienky, ako aj Kúpna zmluva a z nej vyplývajúce právne vzťahy sa riadia právnym poriadkom Slovenskej republiky, najmä Občianskym zákonníkom. Prípadné spory sa budú prioritne riešiť vzájomnou dohodou strán.

Článok IX

Platnosť obchodných podmienok

1. Tieto obchodné podmienky nadobúdajú platnosť dňa 8.4.2020