Kurzy fotografovania vedené profesionálnym fotografom | Online kurzy fotenia | Fotografické kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých | Fotenie nás baví

Kurzy fotografie pre maklérov, Kurzy zrkadlovky a bezzrkadlovky, Fotenie prírody, architektúry, detí, ...

Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania cez internet

Fotokurzy v malých skupinách a Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania

Recenzia objektívu LAOWA 15mm F2

Laowa nesklamala a splnila všetky moje vysoké nároky.

Aký je tento manuálny, vysoko svetelný objektív pre snímač veľkosti full frame? Začnem pekne po poriadku. Spracovanie objektívu je doslova ukážkové, kombinácia kovu a skla je nadčasová. Nakoľko je objektív plne manuálny, nájdete na tele objektívu ostriaci prstenec s mierkou a stupnicou hĺbky ostrosti. Clonový prstenec a prepínač clony. Ten umožnuje výber plynulej zmeny clony, alebo klikajúcu voľbu. Optimálna veľkosť a váha (500g) sú ideálne zladené aj na telo veľkosti SONY a7iv. Veľmi dôležitá je pre mňa ako kameramana možnosť použitia filtrov s priemerom len 72mm! Nezabúdajme, že tento objektív ponúka ohnisko 15mm, čo je uhol záberu až 110 ° pri najvyššej svetelnosti F2! Veľmi zaujímavé je aj to, že objektív má nulové skreslenie označené ako ZERO-D čo naozaj aj platí. Prenos údajov o clone nečakajte, nakoľko objektív neobsahuje žiadnu elektroniku čo je zároveň jeho jediné mínus.

Objektív som testoval na niekoľkých foteniach. Ukažkovú galériu nájdete nižšie. Najčastejsie som fotil na plne otvorenú clonu a s výsledkom som veľmi spokojný. Ostrosť, farebné podanie, nulové skreslenie to všetko je na vynikajúcej úrovni. Vysoká svetelnosť posúva využitie objektívu do najvyššej úrovne. Veľmi tažko nájdete podobné riešenie s možnosťou použitia klasických filtrov.

Objektív plánujem ešte  vyskúšať na astrofotografiu, jeho technické parametre predurčujú tento objektív na tento žáner. Svoje využite u mňa nájde hlavne pri fotografovaní architektúry, krajiny, street, nehnuteľností tak, ako aj v mojej svadobnej tvorbe a video tvorbe.

Technická špecifikácia:

https://www.venuslens.net/product/laowa-15mm-f2/

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE OBJEKTÍVU

Ak hľadáte objektív s vysokou svetelnosťou F2, zároveň ohniskovou vzdialenosťou 15mm. Nevadí Vám manuálne ostrenie a vlastníte FULL-FRAME s bajonetom e-mout. Páči sa Vám charakter tohoto objektívu, LAOWA je v takomto prípade vynikajúca voľba. Cena okolo 1000 eur je už vyššia, výkon je v súlade s cenou.

04
06
01
07
05
03
02
08