Kurzy fotografovania vedené profesionálnym fotografom | Online kurzy fotenia | Fotografické kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých | Fotenie nás baví

Kurzy fotografie pre maklérov, Kurzy zrkadlovky a bezzrkadlovky, Fotenie prírody, architektúry, detí, ...

Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania cez internet

Fotokurzy v malých skupinách a Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania

Vyberáme základný fotoaparát a objektív na fotografovanie nehnutelností

V tomto článku nájdete odpoveď, prečo odporúčam na fotografovanie nehnutelností digitálnu zrkadlovku Canon 250D s objektívom Canon 10-18mm IS STM.

Túto kombináciu tela a ultra širokouhlého objektívu odporúčam ako štartovací set a zároveň jedno z najlacnejšich riešení (veľmi podobná alternatíva je telo Canon 77D). S fotoaparátom som realizoval fotenie na kurze pre realitného makléra, ktorému som na zákalde jeho požiadaviek poradil práve túto kombináciu. Na fotografovanie detailov bol použitý objektív Canon 50mm 1.8 STM.

Fotografie aj z amatérskeho fotoaparátu a objektívu môžu vyzerať profesionálne.

Telo fotoaparátu je veľmi kompaktné, je to jedna z najmenších digitálnych zrkadloviek s čipom APS-C (bezzrkadlovky s rovnakým čipom môžu byť aj výrazne menšie). Veľmi dôležitý prvok, bez ktorého si osobne neviem predstaviť moju prácu počas fotografovania nehnutelností je výklopný displej. Často by som nevidel čo fotografujem, zárovne je displej dotykový a po správnom nastavení urobíte fotku jedným dotykom a zároveň máte expozíciu plne pod kontrolou. Pokiaľ fotografujete mobilom, bude Vám ovládanie po zoznámení vyhovovať. Hľadáčik fotoaparátu je malý, ten využijete len minimálne. Možností nastavenia sú dostatočné a nič zásadné mi nechýbalo. Možnosť zaostrenia dotykom, samospúšť, tak ako aj možnosť nastavenia realizácie expozície, kedy jedným dotykom zaostríte a exponujete s 2s oneskorením spúste. Počas celého testu a fotenia bytu sa fotilo práve týmto spôsobom. Fotoaparát bol samozrejme na statíve, nakoľko expozičný čas bol často 1/3s a dlhší.

Objetív Canon 10-18mm IS STM je ľahký, kompaktný, lacný a hlqvne dostatočne širokouhlý. Ponúka aj stabilizáciu, ktorú využijete hlavne pri fotografovaní bez statívu. Svetelnosť objektívu je len priemerná, fotografuje sa väčšinou na vyššej clone, preto to nie je problém. Objektív z mojho pohľadu ponúka skvelý pomer cena/výkon.

Pokiaľ aj vy potrebuje pomôcť s výberom fototechniky tak ako aj zaškolením, som tu pre Vás.

Dobré svetlo prajem

 

Marek