Kurzy fotografovania vedené profesionálnym fotografom | Online kurzy fotenia | Fotografické kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých | Fotenie nás baví

Kurzy fotografie pre maklérov, Kurzy zrkadlovky a bezzrkadlovky, Fotenie prírody, architektúry, detí, ...

Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania cez internet

Fotokurzy v malých skupinách a Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania

Kupujeme zrkadlovkubezzrkadlovku z druhej ruky

Možno aj vy plánujete kúpiť používanú digitálnu zrkadlovku, alebo bezzrkadlovku z druhej ruky. Tento článok Vám pomôže, budete vedieť na čo si dať pozor pri kúpe. Sám som za posledných 10 rokov viac krát predával a kupoval fototechniku cez inzerát.

Kde kupovať fototechniku?
Najväčšia ponuka za posledné roky je na webe bazos.sk. Nájdete tu množstvo používanej  a občas aj nepoužitej fototechniky. Ak chcete fototechniku predať, tiež odporúčam tento web.

Čo odporúčam najviac?
Ak je to možné, hľadajte fototechniku ktorá je ešte v platnej záruke v SR. Stačí aj jeden mesiac. Kupujúci v takomto prípade musí mať doklad o kúpe, na základe ktorého sa dá technika v rámci záručnej doby reklamovať. Je ešte potrebné skontrolovať, či predávajúci nejakým spôsobom neporušil podmienky pre reklamáciu, neodborným zásahom a podobne.

Dohodnite sa na osobnom prevzatí!
Dôveruj, ale preveruj. Pri prevzatí na dobierku idete do rizika. Nebudete môcť pred kúpou techniku skontrolovať po technickej stránke a aj po vizuálnej. Technika sa môže poškodiť aj pri preprave a dokazuje sa to veľmi zložito, kto techniku poškodil. Tiež sa na weboch nájde veľa podvodníkov. Nebuďte ich obeť!!!

Otestujte techniku na mieste!
Ak deklarovaný stav nesúhlasí s tým, v ako stave je reálne technika, určite ju nekupujte! Trvajte na tom, aby Vám predávajúci umožnil v rámci možností otestovať fototechniku a pred stretnutím si vyžiadajte reálne fotografie z viacerých strán a kópiu dokladu o kúpe. Pripravte sa pred kúpou na to, čo budete na mieste skúšať. Pripravte si napr. SD kartu, upozornite predávajúceho aby nabil baterku atď. Ak kupujete len telo, funkčnosť veľmi ťažko otestujete bez objektívu, platí to aj naopak.

Dávajte pozor na komunikáciu!
Ak sa Vám z nejakého dôvodu nebude pozdávať komunikácia predávajúceho, nepokračujte v nej. Určite sa nájde iná, možno zaujímavejšia ponuka. Možno stačí len počkať.

Urobte si prehľad o cene!
Dajte si námahu a preklikajte čo najviac podobných ponúk. Minimálne zistíte priemernú cenu. Pozor na príliš nízke ceny a predajcov zo zahraničia.

Kúpna cena fototechniky?
Ak neušetríte oproti cene rovnakej novej fototechniky aspoň 30% a viac, tak si kúpte radšej novú fototechniku. Samozrejme pri sumách nad 1000 eur je už aj 30% zaujímavých. Ak si myslíte, že by predávajúci dal ešte zľavu, nebojte sa a opýtajte sa. Nemáte čo stratiť.

Prajem šťastnú ruku pri výbere

Marek