Kurzy fotografovania vedené profesionálnym fotografom | Online kurzy fotenia | Fotografické kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých | Fotenie nás baví

Kurzy fotografie pre maklérov, Kurzy zrkadlovky a bezzrkadlovky, Fotenie prírody, architektúry, detí, ...

Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania cez internet

Fotokurzy v malých skupinách a Online Fotokurzy - profesionálne kurzy fotografovania

TINTYPE PORTRÉT

O historickom procese

Mokrým proces ( Wet Plate ) je fotografovanie na báze kolódia. Táto historická fotografická technika má viac ako 170 rokov (používa sa od roku 1851). Váš jedinečný portrét vznikne vďaka striebru priamo na tenkej kovovej platni ( Tintype ), ktorá bude jedinečnou dekoráciou Vášho príbytku. Každá fotografia je unikátny originál. Nechajte sa aj vy preniesť do 19 storočia a odneste si zároveň aj jedinečný zážitok.

Cenník

Jedna fofografia veľkosti 13x18cm na hliníkovej platni
cena 70 eur
(zvýhodnená cena 50 eur do 15.8.2022)

Dve fotografie veľkosti 13x18cm na hliníkovej platni
cena 120 eur
(zvýhodnená cena 100 eur do 15.8.2022)

V cene každej fotografie je digitálny sken vo vysokom rozlíšení.
Príplatok za jeden rám od 10 eur (aktuálna ponuka rámov a ceny získate počas fotografovania).

Objednávka termínu fotografovania
objednávku píšte na mail fotosuchy@gmail.com aj s termínom, kedy Vám najviac vyhovuje fotografovanie

Otázky a odpovede

Ako dlho trvá fotografovanie a kedy sa realizuje fotografovanie?
Fotografovanie trvá približne 20 minút, v prípade objednavky dvoch fotografií približne 30-40 minút. Pri objednávke jednej fotografie sa exponuje len jedna scitlivená kovová platňa (hliník hrúbka 0,6mm) veľkosti 13x18cm. Pri objednávke dvoch fotografií sú to dve platne o veľkosti 13x18cm. Výsledná fotografia je vždy zrkadlovo obrátená. Fotografuje sa na dostupnom dennom svetle, alebo kombinácia denné svetlo a umelé svetlo. Fotografovanie prebieha najskôr od 10:00 hod. do 15:00 hod.

Ako sa mám obliecť?
Oblečenie by malo byť hlavne pohodlné. Môže byť moderné tak ako aj dobové. Z dôvodu špeciálneho chemického procesu môže byť napr. modrá farba výrazne svetlá a žltá farba výrazne tmavá. Okuliare môžu zabrániť preniknutiu UV svetla na ktoré je médium citlivé. Viditeľný text na fotografii bude zrkadlovo obrátený.

Koľko ľudí môže byť na jednej fotografii?
Maximálny počet osôb na jednom zábere sú dve osoby. Je možné fotografovať len do polovice postavy (do pása), alebo len tvár.

Je možné opakovať fotografovanie v prípade, že sa mi fotografia z nejakého dôvodu nepáči?
Z dôvodu jedinečného procesu, je každá fotografia iná a nie je ani možné vopred určiť ako bude vyzerať Váš portrét, kontrast fotografie, odtieň, ostrosť, jas, rôzne artefakty spôsobené samotným jedinečným procesom. Jedno opakovanie fotografie (jeden záber) je možné za poplatok 30 eur. Tento poplatok sa neúčtuje pokiaľ je fotografia výrazne tmavá, alebo výrazne svetlá. V prípade, že je fotografia žmurknutá a chcete fotografovanie opakovať je potrebné počítať s poplatkom 20 eur (náklady na chémiu a kovovú platňu).

Kedy dostanem fotografiu a ako ju viem prevzaiť?
Finálna fotografiu po fotografovaní je potrebné dôkladne vysušiť, následne sa lakuje špeciálnym ochranným lakom pre dlhú životnosť. Fotografia je pripravená na odovzdanie spolu so skenom v digitálnej podobe najskôr 24 hodín po realizácii fotografovania. Fotografiu je možné prevziať osobne v Banskej Bystrici, alebo za poplatok 10 eur poslať poštou (listová zásielka) na adresu v rámci SR.

Môžem doniesť na fotenie dieťa, alebo psa?
Fotografovanie prebieha niekoľko minút, počas tejto doby je potrené aby bol fotografovaný objekt na jednom mieste, počas samotnej expozície krorá trvá približne 1-5 sekúnd dokonale nehybný a nežmurkal. V prípade pohybu sa môže viac, alebo menej znížiť ostrosť objektu (fotografia bude rozmazaná). Fotografiu je možné opakovať len za poplatok 30 eur. Pokiaľ dieťa tak ako aj pes nevydržia bez pohybu (absulotný kľud) minimálne 60 sekúnd, neodporúčam takéto fotografovanie.

Ako sa môžem objednať na fotografovanie?
Termín a čas realizácie sú dohodou. Fotografovanie bez rezervácie termínu nie je možné.
Stornovanie termínu fotenia bez poplatku je možné len do 24 hodín pred termínom, v opačnom prípade sa účtuje jednorázový poplatok 20 eur za zrušenie záväznej rezervácie termínu.

Kde prebieha fotografovanie?
Na adrese Družby 2B, Banská Bystrica. Parkovanie je vyhradené za budovou.

Ponúkate aj iný rozmer ako 13x18cm?
Aktuálne je v ponuke len tento rozmer.

Je možné realizovať fotografovanie v exteriéry, alebo na inom mieste?
Aktuálne je realizácia možná len v rámci môjho štúdia v Banskej Bystrici.